Трактори — «робочі конячки», які допомагають виконувати велику кількість різноманітних задач. Різни види тракторів використовують у найрізноманітніших господарських сферах. Різниця — у характеристиках, параметрах, оснащенні. Розглянемо найбільш популярні варіанти техніки детальніше.

Види тракторів за призначенням

Спеціальна техніка може виконувати різні функції. Від цього залежить її призначення.

Обираємо трактор: все, що треба знати про типиТрактори для садових робіт

Ці машини належать до категорії тракторів загального призначення, адже вони корисні при виконанні широкого спектра робіт у парках, садах, на сільськогосподарських об’єктах. Особливістю техніки є широкі шини, міцна рама та надійний причіпний пристрій для приєднання навісного обладнання. Він потрібен для встановлення різних агрегатів. Це, зокрема:

  • газонокосарки для зрізання трави на великих площах;
  • плуги, грунторізи, ковші;
  • культиватори для обробки грунту;
  • змільчувачі деревини та коріння.

Ці види тракторів підходять для проведення робіт впродовж усього року. Хороший приклад машини: ZETOR CRYSTAL.

Сільськогосподарські

Трактор для сільського господарства — машина, яку використовують для обробки землі на значних площах. Основні види робіт: обробка грунту, посівні, збір урожаю. Залежно від призначення, с/г трактори ділять на кілька типів:

  • універсальні. Підходять для великого спектру робіт. Вони маневрені, і для них розроблено дуже багато варіантів навісного обладнання;
  • універсально-пропашні. Підходять переважно для земляних робіт, в тому числі обробки та боронування грунту, культивації, посіву та збору урожаю;
  • спеціалізовані. Це трактори, створені для роботи у складних умовах: наприклад, на плодових плантаціях, де важлива максимальна маневреність.

Приклад: ZETOR PROXIMA PLUS 110

Обираємо трактор: все, що треба знати про типиПромислові

Ці машини використовують переважно на будівельних майданчиках та під час виконання комунальних робіт. Спецтехніка такого типа досить повільна, проте забезпечує значне тяглове зусилля. Це переважно екскаватори, бульдозери, вкладачі труб. Їх особливості:

  • наявність стаціонарного оснащення. У цій сфері немає потреби у зміні агрегатів, тому обладнання стале;
  • підготовленість до експлуатації у складних умовах: наприклад, при повному бездоріжжі;
  • невисока швидкість, адже промислові трактори до місця робіт частіше за все доставляють на платформах;
  • наявність противаг для запобігання перевертанню, адже цього вимагає важке навісне обладнання та велика маса переміщуваних матеріалів.

Промислові трактори використовують для переміщення великих обсягів грунту, розрівнювання площ землі, копання траншей тощо.

Трелювальні

Це машини, призначені для транспортування зрубаних дерев до деревообробних підприємств. У них стаціонарне навісне обладнання: зазвичай це гідравлічний захват або лебідка. Також в оснащенні є спеціальна платформа для транспортування деревини.

Обираємо трактор: все, що треба знати про типиКількість коліс має значення

Колісні трактори призначені для переміщення грунтовими або іншими дорогами до місць виконання роботи. Коліс зазвичай чотири або три: останній варіант призначений для деяких садових робіт, а також роботи на спеціалізованих ділянках (наприклад, бавовняних полях), де триколісне шасі не порушує міжрядь. Чотириколісні трактори універсальні: вони підходять для будь-яких видів робіт. Варто сказати й про привід. Він може бути заднім або повним. У повнопривідних машин краща прохідність: вони спокійно пересуваються навіть по рихлому грунту.

Серед переваг колісних тракторів:

  • можливість переміщення дорогами загального користування без шкоди для дорожнього покриття. Ці трактори підходять для експлуатації в міських умовах, в тому числі й для виконання комунальних робіт;
  • висока швидкість, що дає можливість відмовитись від використання спеціальної техніки для переміщення трактора до місця виконання робіт;
  • маневреність — можливість використання колісних тракторів на вулицях населених пунктів, у дворах, на будівельних майданчиках;
  • велика кількість додаткового обладнання для різних сфер використання% від прибирання сміття до сільського господарства та будівництва.

Види тракторів за конструкцією

Типа рами — ще один важливий параметр при класифікації тракторів. Конструкція може бути рамною, напіврамною та безрамною:

  • рама — це поздовжні лонжерони, до яких приєднані міцні поперечні балки. На них закріплене основне обладнання. Конструкція виходить важкою, що впливає на маневреність. Водночас вона може витримувати значні навантаження;
  • напіврамний остов — це литий корпус, до якого приєднане навісне обладнання, а також лонжерони, на яких закріплений двигун. Таку конструкцію має більшість с/г та будівельних тракторів. Вони маневрені та легкі, що розширює спектр експлуатації;
  • безрамна конструкція — це принцип з’єднання корпуса двигуна з трансмісією. Трактор виходить компактним та маневреним. Проте його ремонт складний: для доступу до компонентів доводиться повністю розібрати кузов.

Правильний вибір трактора — складна задача. Але вона буде легкою, якщо заздалегідь знати, в яких умовах буде експлуатуватись машина, і які задачі вона має виконувати.